Seria "Zabawa z bajką" autorstwa Doroty Skwark




Dziś mam dla was recenzję książeczek z serii „Zabawa z bajkami” - Doroty Skwark. Autorka przenosi nas do baśniowego świata ,ale nie tylko, bowiem przy utworach znajdziemy również wiele zadań do wykonania, które ćwiczą spostrzegawczość, umiejętność czytania ze zrozumieniem, rozwijają zdolności manualne- dziecko musi wykonać określone polecenia oraz uczy samodzielnej pracy. Zadania są dostosowane do tematyki danej książeczki i różnią się- zatem sięgając po kolejne pozycje z serii, nasze pociechy nie znudzą się, a wręcz poszerzą swoją wiedzę. Jest to ich niebywałą zaletą. Pisarka używa prostego języka, dzięki czemu nawet najmłodsze dzieci bawią się przy słuchaniu historii, wprowadza również nowe słowa, dzięki czemu poszerza horyzonty młodego człowieka. Książeczki są pięknie wydane, kolorowe           
a ilustracje odzwierciedlają świat bohaterów, zachęcając do czytania bądź słuchania.



„ Wiejska zagroda” -autorka przedstawia w bajce zwierzęta, które mieszkają na wsi, opowiadają między sobą, co robią na co dzień, zazdroszcząc ciuchci, że może zwiedzać świat, aż w końcu wybierają się na wycieczkę. Gdy zbliżał się zachód słońca wróciły do domu 
i doceniły go, gdyż czuły się w nim bezpiecznie. 



W książce znajdziemy między innymi szlaczki do dokończenia, labirynt, który muszą pokonać kurczaczki, aby dotrzeć do mamy, obrazki do kolorowania, ale również zadania, w których dzieci mogą ćwiczyć liczenie i pisanie.



„Afrykańska nuda”- pisarka opowiada w niej o zwierzętach mieszkających w Afryce, dzięki czemu dzieci poznają lwa, słonia czy też żyrafę. Zwierzęta narzekają na nudę panującą w oazie, aż jedno z nich zaproponowało, żeby zamiast marudzić zaczęły coś robić na przykład ćwiczyć. Gdy lew roześmiał się, że nie wyobraża sobie słonia wykonującego to zadanie, urażone stworzenie poszło do swego stada i zarządziło ćwiczenia. Każdy z nich robił coś innego -tańczył, gimnastykował się czy też stał na piłce, inne zwierzęta wzięły z nich przykład i nuda zniknęła. 




W tej propozycji znajdziemy poza bajką między innymi zadania polegające na rozwijaniu spostrzegawczości, kolorowanki, krzyżówkę czy łączenie w pary.




„Marzenia Różyczki”- w bajce tej mamy okazję poznać trzy siostry Harmonię, Promyczka oraz Różyczkę- były one elfami zamieszkującymi zaczarowany las. Różyczka marzyła o opuszczeniu tego miejsca i poznaniu różowego świata takiego, jak jej skrzydła. Pewnego dnia do lasu zawitał młodzieniec, który zakochał się w dziewczynie. Siostry namówiły go, aby zabrał ją do swojego różowego pałacu. Zaskoczona i zdezorientowana Różyczka zdziwiła się, gdzie jest. Książę opowiedział o rozmowie z jej siostrami i obiecał spełnić marzenia. Elfica zgodziła się pod warunkiem, że będzie mogła odwiedzać siostry oraz zaczarowany las. Niedługo potem pobrali się. 



Dzieci odnajdą tu zadania, w których między innymi będą ćwiczyć rysowanie oraz liczenie, będą również odszukiwać różnice między rysunkami czy też łączyć obrazki ze słowami.






„Morskie przygody”- pisarka zabiera nas w podwodny świat, gdzie mieszka syrena Marina która różniła się od sióstr, bowiem lubiła ludzi i nie rozumiała, dlaczego za pomocą swojego śpiewu sprawiały, iż żeglarze gubili się i na zawsze pozostawali więźniami oceanu. Pewnego dnia postanowiła to zmienić, próbowała z nimi rozmawiać, lecz one nie chciały jej usłuchać. Poprosiła wówczas, aby jedna z zaprzyjaźnionych rybek udała się do czarodzieja i zapytała, jak może pomóc zagubionym ludziom. Ów czarodziej miał pomysł. Wypowiedział zaklęcie, które miało odmienić syreny. Jednakże Marina musiała przypilnować, aby siostry przespały całą noc. W innym wypadku zaklęcie nie zadziała, a wszystkie syreny zamilkną na zawsze. Rybka po raz kolejny pomogła Marinie. Opowiadając historię, uśpiła siostry, lecz obudził je rekin i na zawsze zmieniły się w... rafę koralową- przyjazną ludziom. Dzięki temu ludzie mogą odwiedzać koralowe królestwo, a potem bezpiecznie wracać do domu. W tej książeczce znajdziemy między innymi zadania polegające na kolorowaniu według wzoru, łączeniu w pary 
i odczytywaniu haseł czy też samodzielnym złożeniu statku z papieru.


Polecam tą serie wszystkim rodzicom, którzy dbają, aby ich dzieci spędzały czas w sposób kreatywny, rozwijały się manualnie, ale również bawiły się przy tym.



Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu MD Monika Duda


Brak komentarzy:

Copyright © 2016 po drugiej stronie książki-recenzje , Blogger